BDAR
Privatumo politika

„Light in the Dark“

Projekto pavadinimas: „Light in the Dark – Increasing resilience in rural and coastal tourism in the northern Baltic Sea Region by developing off-season experiences“/ „Pakrančių ir kaimo vietovių turizmo atsparumo didinimas šiauriniame Baltijos jūros regione, plėtojant patirtis ne sezono metu“; akronimas „Light in the Dark“.

Projekto numeris #C034.

Projekto veiklų įgyvendinimo laikotarpis: 2023 lapkričio 01d. – 2026 spalio 31d.

Projekto tikslas: Tarpvalstybinė aplinka sukuria inovatyvią ekosistemą, didina žmogiškųjų išteklių kapitalą turizmo sektoriuje, regiono gebėjimą kurti ir atnaujinti turizmo paslaugas, stiprindama bendrą Baltijos jūros regiono, kaip šių paslaugų šaltinio, identitetą ateityje. Geresni ryšiai tarp mokslinių tyrimų, regioninių ir vietos turizmo sektoriaus dalyvių padės įgyvendinti turizmo sektoriaus paslaugų įvairialypiškumą, valdyti ekonominius iššūkius, geriau pasirengti reaguoti į netikėtus pokyčius (pvz., visuomenės krizes) ir kurti viso sektoriaus rizikos valdymo priemones ir reagavimo į riziką strategijas.

Numatyti projekto rezultatai:

    1) Tarptautinio turizmo plėtra atokiose ir kaimo vietovėse, ne sezono metu sukurtiems gamtos turizmo produktams vystyti kaimo vietovėse šiauriniame Baltijos jūros regione. Bendradarbiaujant tarpvalstybiniu mastu bus kuriamos naujos verslo partnerystės tarp mažųjų ir vidutinių įmonių. Siekiama, kad šiaurinė BJR dalis taptų patrauklesnė, stipresnė ir konkurencingesnė tarptautinio turizmo atžvilgiu.

    2) Investicijos į žmones, įgūdžius ir technologijas turizmo sektoriuje. Ugdomi paslaugų teikėjų įgūdžiai, skatinant žinių tobulinimą ir keitimąsi jomis. Investicijos į žmogiškąjį kapitalą ir įgūdžius, siekiant išlaikyti ir ugdyti kvalifikuotą darbo jėgą.

    3) Kultūros paveldo ir gamtos išteklių apsauga ir tvarus naudojimas turizmo vietovėse. Didindamas darnaus turizmo plėtrą, projektas skatina kultūros ir gamtos paveldą. Įvairūs turizmo produktai ir ištisus metus pasiskirstę lankytojai sustiprins tvarų turizmo augimą.


Projekto veiklos:
Rinkos ir lankytojų analizė, produktų ir koncepcijų kūrimas kartu su MVĮ, turizmo produktų ir patirčių kūrimas ir propagavimas, skaitmeninė ir tradicinė rinkodara, skaitmeninimas MVĮ, inovacijų procesai, įskaitant paslaugų projektavimo priemones ir bendro kūrimo metodus, produktų bandymai, socialinis ir ekonominis tvarumas, MVĮ darbuotojų kompetencijos ugdymas.
Projektu prisidedama prie PA (Policy Area) inovacijų skatinant tarpregioninį ir tarpsektorinį turizmo produktų kūrimą, remiantis inovatyvia paslaugų kūrimo metodika.

Projekto partneriai: Projekto partnerystę sudaro 4 universitetai, 5 verslo paramos organizacijos (iš kurių 4 yra paskirties vietos rinkodaros organizacijos ir 1 verslo paramos organizacija) ir 2 vietos ir regioninės valdžios institucijos. Projekte dalyvauja visų tikslinių grupių atstovai, o partnerystė organizaciniu požiūriu yra gerai subalansuota. Geografinė aprėptis - šiaurinis Baltijos jūros regionas: Suomija, Švedija, Estija, Latvija, Lietuva ir Alandų salos (autonominis Suomijos regionas, turintis nepriklausomą turizmo sektorių).

Kontaktiniai asmenys:
Projekto vadovaujantis partneris - NOVIA taikomųjų mokslų universitetas, Turku, Suomija
Projekto vadovas - James Simpson, james.simpson@novia.fi.

Projekto partneris - Klaipėdos universitetas, Sveikatos mokslų fakultetas, Sporto, rekreacijos ir turizmo katedra
Projekto vadovas - Rasa Rupulevičienė, rasa.rupuleviciene@ku.lt.


Bendras projekto biudžetas: 2 723 189,70 EUR (ERDF 2 178 551,76 EUR), iš jų Klaipėdos universiteto biudžetas 221 900,00 EUR (ERDF 177 520,00 EUR).
Projektas finansuojamas iš Interreg Baltijos jūros bendradarbiavimo programos 2021 – 2027 m. (Programos prioritetas 1. Inovatyvi visuomenė; Programos tikslas 1.1 Atspari ekonomika ir bendruomenės)
 

Daugiau informacijos: https://interreg-baltic.eu/project/light-in-the-dark/