BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2023 m. Lapkričio 13 d.

Europos Parlamento narys Andrius Kubilius apie galimybes mokslui ir naujus iššūkius

Klaipėdos universitete (KU) lankėsi ir su jo vadovais susitiko Europos Parlamento narys Andrius Kubilius. Svečias domėjosi KU mokslo ir studijų reikalais, ES finansuojamų  projektų administravimo patirtimi, Europos universiteto aljanso EU-CONEXUS aktualijomis.

Kaip didelę perspektyvą Lietuvos ekonomikai ir mokslui Andrius Kubilius pavadino energetikos sritį. Anot politiko, Lietuvos žingsniai kuriant vėjo energetikos parkus bei planai dėl vandenilio gamybos pareikalaus naujų kompetencijų ir protų. „Nesat patys didžiausi, bet dinamiški, tad galit greitai reaguoti į pokyčius“,- pastebėjo svečias.

Jis atkreipė dėmesį ir pagalbos Ukrainos atkūrimui klausimą. Anot politiko, kol kas Ukrainoje dar vyksta karas, bet Europos Sąjungos institucijose vis aktyviau diskutuojama apie ateitį ir karo nualintos šalies atkūrimą. Tam numatoma skirti didžiules lėšas, bet šaliai reikės ne tik investicijų, bet ir kvalifikuotų specialistų, gebėsiančių spręsti sudėtingus valstybės infrastruktūros atkūrimo iššūkius. Dėl to, pasak europarlamentaro, Europos mokslo ir studijų institucijos turėtų diskutuoti jau dabar.

Atsisveikindamas svečias paliko palinkėjimą KU bendruomenei Garbės svečių knygoje: „Linkiu didžiausios sėkmės plėtojant Universitetą tikrai europietiška dvasia!”.

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos