HELP – plati, modulinė ir skaitmenizuota anglų kalbos mokymo programa sukurta specialiai sveikatos priežiūros darbuotojams. Mokymo medžiaga atitinka į besimokantįjį orientuotų formaliojo ir savaiminio mokymosi metodus pagal BEKM standartus B1/B2 lygiu.
HELP sukurs studijų programą, kurioje bus integruoti naujausi profesiniai pasiekimai. Programa taip pat atsižvelgs į praktinius dalykus tokius kaip, pavyzdžiui, tarpkultūrinius skirtumus, su kuriais susiduriama dirbant sveikatos priežiūros ar medicinos turizmo sektoriuose visoje Europoje. HELP mokymosi medžiaga bus pateikiama įvairiomis formomis – išmaniosiomis programėlėmis, garso ir vaizdo medžiaga, internetiniais bei popieriniais bukletais.
Tikslas – sukurti novatorišką anglų kalbos mokymosi programą, atitinkančią bekm b1/b2 lygio standartus bei tenkinančią nacionalinės ir europos rinkos poreikius, esamiems ir būsimiems sveikatos priežiūros specialistams.
Trukmė: 2014.09.01- 2016.08.31
Sutarties nr. 2014-1-ES01-KA203-004735
Projekto vadovė: doc. dr. Aelita Bredelytė
Darbo grupė: Žaneta Česnienė
Biudžetas:
Bendras – 339 950 Eur
KU dalis – 26 280 Eur
Projekto aprašymas: „HELP2“ – sveikatos priežiūros kalbos mokymosi programa – tai tęstinis projektas, paremtas „HELP – Healthcare English Language Program“ (2014–2017 m., http://help-theproject.eu/), Įgyvendintas pagal Erasmus+ programą. Įvairių formų mokymosi medžiaga (internetinė platforma, mobiliesiems prietaisams skirta programa, garso, vaizdo ir popierinė) apima įvairias medicinos temas, kaip ir dažnai ignoruojamus tarpkultūrinio pobūdžio klausimus ir iššūkius, su kuriais specialistai susiduria dirbdami su skirtingų kultūrų žmonėmis.
Trukmė: 2018.11.01 – 2021.04.30
Projekto sutarties nr. 2018-1-CZ01-KA203-048150
Projekto koordinatorius: Palacký University Olomouc (Čekija)
Partneriai:
Pro-Kompetenz, the Institute for Project Support and Competencies Development (Vokietija);
Association for Medical English (Lenkija);
Klaipėda University (Lietuva);
The Slovak Medical University in Bratislava (Slovakija);
Medical University of Varna (Bulgarija);
The University of Medicine and Pharmacy (UMF) of Targu Mures (Rumunija);
University of Coimbra (Portugalija).
Projekto vadovė: doc. dr. Aelita Bredelytė
Daugiau informacijos apie HELP2: https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/projects/eplus-project-details/#project/2018-1-CZ01-KA203-048150.
Projekto svetainė: http://help2project.eu/
Projekto aprašymas: Europos Sąjungoje (ES) insultas – antroji pagal dažnumą mirties ir dažniausia suaugusiųjų neįgalumo priežastis, kasmet paveikianti maždaug 1,1 mln. Europos gyventojų ir sukelianti 440 tūkst. mirčių.
Be abejo, šiuolaikinė medicina prisideda prie išgyvenimo po insulto rodiklių gerėjimo, tačiau žmonių, kuriems tenka gyventi su gyvenimo kokybę ir galimybes dirbti mažinančiais insulto padariniais, skaičius auga. Insultą patyrusiesiems asmenims būtina savalaikė ir ilgalaikė reabilitacija, kurios esminiai tikslai – optimizuoti asmens fizines galias bei savarankiškumo lygmenį po insulto ir siekti maksimaliai kokybiško gyvenimo po reabilitacijos. Nors insulto problema slegia visas Europos valstybes, fiksuojami didžiuliai skirtumai vertinant situaciją skirtingose šalyse ir insulto padarinius tiek individui, tiek ir visuomenei, atsižvelgiant į reabilitacijos po insulto tvarką.
Siekiant, kad visose šalyse būtų užtikrinama geresnė priežiūra ir parama kiekvienam pacientui, grąžinant insultą patyrusiuosius į darbo rinką ir užtikrinant kokybiško gyvenimo ir savarankiškumo poreikių patenkinimą, reikalingi sisteminti ir apibendrinti Europos mastu duomenys apie insultą patyrusių pacientų priežiūrą bei ilgalaikę reabilitaciją. Šių duomenų palyginimas leistų rasti geriausias ilgalaikes reabilitacijos ir pacientų priežiūros praktikas.
Trukmė: 2020-01-01 – 2021-12-31
Projekto vadovė: doc. dr. Aelita Bredelytė
Partneriai:
Department of Anatomical, Histological, Legal and Locomotor Sciences of Sapienza University (Italija)
Istituto Europeo per lo Sviluppo Socio Economico – ISES (Italija)
Cerebrum – Association of People after Brain Injuries and Their Families (Čekija)
Croatian Stroke Society (Kroatija)
Klaipeda University (Lietuva)
Finansavimo šaltinis: Projektas MY WAY finansuojamas iš ERASMUS+ SPORT programos.
Projekto svetainė: https://www.myway-project.org/
Projekto aprašymas: sukurta infrastruktūra, skirta ankstyvosioms krūties ir storosios žarnos vėžio diagnostikos paslaugoms; vykdomi 3 mokymai, 2 darbo grupės seminarai ir 2 projektinės konferencijos.
Trukmė: 2019-07-24 iki 2021-07-23 pratęstas iki 2021-10-23
Projekto koordinatorius: VšĮ Respublikinė Klaipėdos ligoninė (Lietuva)
Partneriai:
Klaipėdos universitetas (Lietuva);
Kaliningrad Central City Clinical Hospital (Rusija).
Projekto vadovas: doc. dr. Egidijus Skarbalius
Darbo grupė: Kristina Lekutienė
Programos (ES) finansavimo suma: 874 567,50 EUR
Finansavimo šaltinis: iš 2014-2020 metų Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos 2.1. prioritetą.
Už šio puslapio turinį atsako tik Klaipėdos universitetas ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos po
Projekto koordinatorius: University of Opole (Lenkija)
Projekto sutarties nr.: 2020-1-PL01-KA203-081905
Projekto vadovė: doc. dr. Aelita Bredelytė
Projekto trukmė: 2020-11-01 – 2023-08-31
Partneriai:
University of Cádiz (Ispanija)
Klaipėda University (Lietuva)
Projekto aprašymas:
Projektu siekiama parengti studijų medžiagą bei sukurti inovatyvią ir interkatyvią mokymo platformą, kurioje akušerės, slaugytojai, kineziterapeutai, gydytojai ir paramedikai galėtų rasti teorinės literatūros, naujausių mokslinių straipsnių, vaizdinės medžiagos, interaktyvių kursų, forumų diskusijoms. Projekto vykdymo metu taip pat bus kuriama e-simuliacijų aplinka medicinos, slaugos, akušerijos ir sveikatos studijų programų studentams.
Projekto svetainė: https://wnoz.uni.opole.pl/project/projekty/
Mokomasis vadovėlis „Įvairių profilaktikos priemonių ir terapinių metodų taikymas prenataliniu ir postnataliniu laikotarpiu"
Projekto vadovė: doc. dr. Lolita Rapolienė
Stresas yra nuolatinis šiuolaikinės civilizacijos palydovas, o didelis streso lygis, jei jis nevaldomas, sukelia rimtas sveikatos problemas ir blogina gyvenimo kokybę.
Tikslas: įvertinti Lietuvos unikalių gamtinių išteklių (geoterminio /mineralinio vandens, purvo, klimato) poveikį streso mažinimui bei psichinės (nerimo, depresijos, nemigos, nuovargio) ir fizinės sveikatos gerinimui ir procedūrų saugumą ir remiantis tyrimu rezultatais parengti metodines rekomendacijas.
Uždaviniai:
1. Ištirti Lietuvos gamtinių veiksnių (mineralinio, geoterminio vandens, peloidų) unikalią sudėtį, atlikti palyginamąją analizę ir galimo panaudojimo bei saugumo mokslinį pagrindimą.
2. Įvertinti Lietuvos unikalių gamtinių veiksnių efektyvumą streso mažinimui ir su stresu susijusios psichinės ir fizinės būklės gerinimui.
3. Identifikavus persirgusių Covid-19 grupę įvertinti gamtinių veiksnių efektyvumą pokovidinės būklės gerinimui.
4. Pateikti metodines rekomendacijas Lietuvos natūralių išteklių panaudojimui sveikatinimo ir sveikatingumo srityse.
Sveikatos mokslų fakulteto mokslininkų grupė, vadovaujama dr. Aelitos Skarbalienės, kartu su partneriais iš Rumunijos, Italijos, Ispanijos, Portugalijos, Čekijos ir Serbijos universitetų pradeda vykdyti naują tarptautinį projektą „Tarpdisciplininis požiūris valdant jaunų žmonių mitybos sutrikimus“, finansuojamą Europos Sąjungos (2021-1-RO01-KA220-HED-000032108).
Projektas inovatyvus tuo, kad į mitybos sutrikimus šiuo atveju žiūrima ne tik kaip medicininę problemą ir siekiama visapusiško požiūrio. Jiems nagrinėti vienijami medikai, sveikatos priežiūros specialistai, psichologai, kultūrų tyrėjai, komunikavimo ir kalbų specialistai, kitų socialinių ir humanitarinių mokslų atstovai.
Projekto metu bus nagrinėjami istoriniai Europos šalyse vyravę mitai turintys atgarsį šiandien, apkūnumo ir lieknumo kultūrų propagavimas istoriniais laikotarpiais, medijų formuojami stereotipai, mitybos specialistų bendravimas su jaunimu mitybos ir kūno vaizdo formavimo klausimais bei kiti aspektai. To pagrindu bus rengiami moksliniai tekstai, vadovėlis aukštosioms mokykloms, rengiančioms mitybos specialistus, interaktyvūs seminarai dėstytojams ir mokymosi medžiaga studentams. Vėlgi šioje medžiagoje nebus apsiribojama medicininiu mokymu, tačiau dėmesys bus skiriamas ir bendravimui su paaugliu ne tik sprendžiant valgymo sutrikimų problemas, tačiau ir ugdant sveikos mitybos įpročius.
Vertinga tai, kad visa medžiaga bus prieinama tiek anglų, tiek lietuvių kalba, todėl ja naudotis galės visi Klaipėdos universiteto dėstytojai ir studentai.
Projekto trukmė: 2022-01-01 – 2023-12-31
Projekto vadovė: doc. dr. Aelita Bredelytė
Tinklapis: https://connected4health.pixel-online.org/
Akronimas: C4H
Programa: Erasmus+ Programme, KA2 – Cooperation Partnerships in Higher Education
Projekto partneriai:
Projekto aprašymas: COVID pandemija išryškino struktūrines nacionalinės sveikatos priežiūros sistemos problemas, su kuriomis kurios šalys susitvarkė geriau nei kitos. Tai siejama su geresniu sisteminiu atsparumu, geresnio mokymo, bei sistemų prisitaikymo. Taigi, atėjo laikas pasimokyti iš šios pandemijos ir sukurti būdus, kaip pagerinti sveikatos sistemas visais lygmenimis ir koordinuotai visoje Europos Sąjungoje. Visų kvalifikacijų slaugytojų trūkumas sudarė didelę dalį visos sisteminės problemos.
Projektas prisideda prie novatoriškų mokymosi ir mokymo praktikų skatinimo, nes pagrindinis jo tikslas yra sukurti naujoviškas į slaugos studentus orientuotas mokymo, bei kvalifikacijos tobulinimo programas, siekiant geriau patenkinti jų mokymosi poreikius ir sumažinti įgūdžių neatitikimą rengiant bendrosios praktikos slaugytoją, kaip plataus spektro specialistą, turintį lemiamą poveikį sveikatos priežiūros sistemai, darbo rinkai, bei plačiajai visuomenei.
Programų rengėjai (bendradarbiaudami su slaugytojais) ir lektoriai (bendradarbiaudami su slaugos studentais) bus įtraukti į naujų mokymo, bei kvalifikacijos tobulinimo programų kūrimo, pristatymo ir vertinimo procesą, siejantį švietimą su naujovėmis, naudojant tarpdisciplininius metodus skaitmeninant akademinį procesą.
Projekte dalyvaujantys lektoriai įgis naujų žinių, įgūdžių ir praktikos, kas turės itin aktualią įtaką slaugos studentų rengimui.
Projekto trukmė: 2022-10-01 iki 2025-09-30
Akronimas: Innovation skills for nurses
Programa: Erasmus+ Programme, KA2 – Cooperation Partnerships in Higher Education
Projekto vadovas: doc. dr. Aelita Bredelytė
Projekto partneriai:
University of Targu Mures (Rumunija)
Aristotle University Thessaloniki (Graikija)
Instituto Politecnico de Bragança (Portugalija)
Klaipedos universitetas (Liestuva)
Pixel (Italija)
Rhena Hospital (Prancūzija)
Daugiau informacijos: https://innoskillsnurses.umfst.ro/index.php
Projekto aprašymas: Lėtinių kvėpavimo takų ligų paplitimas išaugo ir yra pagrindinės sveikatos sistemos apkrovimo ir mirties priežasčių visame pasaulyje.
Lėtinės kvėpavimo takų ligos apima grupę ligų, kurioms būdingos sutrikdyta kvėpavimo sistemos būklė, dažniausiai tokių kaip Lėtinė obstrukcinė plaučių liga ir astma, o taip pat tuberkuliozė, plaučių vėžys, pneumokoniozė, intersticinė plaučių liga, plaučių sarkoidozė ir kt., kuriomis serga įvairaus amžiaus žmonės.
Dabartiniai įrodymai rodo, kad fizinis aktyvumas ir ilgalaikė reabilitacija turėtų būti rekomenduojama pacientams, sergantiems lėtinėmis kvėpavimo takų ligomis, nes fizinis aktyvumas pagerina sveikatos rezultatus ir iš esmės nepadidina žalos rizikos.
Projekto metu, remiantis vietos situacijos analize (sveikatos priežiūros sistema, ilgalaikės reabilitacijos valdymu, vietos tradicijomis) fizinės veikla, pacientų poreikiu, nepatenkintu poreikiu ir gerąja praktika bus sukurta nuosekli mokymo programa šalių partnerių universitetų kineziterapijos/fizinio aktyvumo/sporto/slaugos studijų programų studentams ir specialistams praktikams.
Projekto trukmė: 2022-11-01 iki 2025-10-31
Akronimas: BREATH
Programa: Erasmus+ Programme, KA2 – Cooperation Partnerships in Higher Education
Projekto vadovė: doc. dr. Aelita Skarbalienė
Projekto partneriai:
The University of Opole (Lenkija)
Klaipeda University (Lietuva)
The University of Zadar (Kroatija)
EIA- Atlântica (Portugalija)
Pixel-Cultural Association (Italija)
Turku University of Applied Science (TUAS) (Suomija)
Projekto svetainė: https://breath.ku.lt
Projekto aprašymas: Projektas suvienija aukštųjų mokyklų konsorciumą (medicinos, slaugos, švietimo ir skaitmeninės technologijos), nevyriausybines organizacijas, sveikatos priežiūros institucijas ir sveikatos draudikus sukurti naują mokymo modulį – „DDS-MAP“, kuris atliepia Europos komisijos Įgūdžių pakto (2020) / Pact of Skills (2020) principą- sukurti ekosistemą, kuri palengvintų naujų ir atsirandančių skaitmeninių technologijų bei su jomis susijusių iššūkių mokymąsi ir įsisavinimą.
Projektas įtvirtins studentų sąmoningumą, žinias ir savirefleksiją apie jų dalyvavimą ir naudojimąsi naujomis skaitmeninėmis technologijomis mokantis.
Projekto metu bus sukurta ir pristatyta trijų bendrųjų modulių platforma, kuri gali būti pritaikyta tarpdisciplininiams sveikatos priežiūros specialistų poreikiams.
Projekto trukmė: 30 mėn. Numatoma pradžia 2023 vasario mėn. 1 d.
Akronimas: DDS-MAP
Programa: EU 4 HEALTH
Projekto vadovė: doc. dr. Aelita Bredelytė
Projekto partneriai:
South East Technological University (Airija)
IBK Management Solutions (Vokietija)
School of Nursing, Midwifery and Health Systems (Airija)
Univerza V Mariboru (Slovėnija)
Ostfalia University of Applied Sciences (Vokietija)
Universita Degli Studi Di Udine (Italija)
Klaipedos universitetas (Lietuva)
Sveuciliste Josipa Jurja Strossmayera U Osijeku, Fakultet Za Dentalnu Medicinu I
Zdravstvo Osijek (Kroatija)
Uniwersytet Medyczny W Lublinie (Lenkija)
Asociacion de Industrias de Conocimiento Y Tecnologia - Gaia - Euskalherriko Ezagutza Eta Teknologia Industrien Elkartea (Ispanija)
Asl Teramo (Italija)
European Association Of Service Providers For Persons With Disabilities (Belgija)
Biedriba Eurofortis (Latvija)
Mutualia Mutua Colaboradora Con La Seguridad Social No 2, (Ispanija)
Rigas Stradina Universitates Sarkana Krusta Medicinas Koledza, (Latvija)
Projekto aprašymas: Pirmą kartą lyderiaujančios medicinos srities mokslinių tyrimų institucijos ir klinikiniai centrai iš viso Pietų Baltijos regiono vykdo bendrą inovacijų projektą, skirtą sukurti e. sveikatos sprendimų diegimo vėžio gydyme modelį. Tai apims skaitmeninių įrankių paciento stebėjimui ir reabilitacijai namuose bandymus, siekiant sumažinti apsilankymų ligoninėje skaičių bei pagerinti vėžiu sergančių pacientų gyvenimo kokybę. Šios naujos priemonės bus itin naudingos ir projekte dalyvaujančių šalių kaimo regionams.
Pavadinimas anglų kalba – ,Advanced Modeling of Baltic cancer e-caRe AMBeR
Programa: Interreg Pietų Baltijos 2021-2027 programa
Vykdymo trukmė: 2023-09-01 - 2026-08-31
Projekto vadovė: doc. dr. Aelita Bredelytė
Projekto pareiškėjas-koordinatorius: Zealand University Hospital, Department of Oncology (Danija)
Projekto partneriai:
1. Ângelholm hospital, Region Scania (Švedija)
2. University Rostock Medical Center (Vokietija)
3. University Medicine Greifswald (Vokietija)
4. Pomeranian Medical University, Department of Hematology and Transplantology (Lenkija)
5. University Clinical Center Gdansk (Lenkija)
6. Baltic Institute of European and Regional Affairs (Lenkija)
7. Klaipėdos universitetas (Lietuva)
Projekto biudžetas: 3392834,35 Eur
Atsakymai į tavo klausimus
Jei turite klausimų, mūsų komanda pasiruošusi padėti!